wet string

  شرکت بریتانیایی Andrew and Arnold که در زمینه توزیع اینترنت فعالیت میکند موفق شد با استفاده از یک سیمِ خیس نخی به طول ۲ متر دیتا ارسال کند! آن ها موفق به ارسال دیتا با سرعت ۳.۵ مگابیت بر ثانیه شدند که برای کاربرانی که عادت دارند از سیم های مسی و فیبر نوری استفاده می کنند شگفت آور است.
  متسفانه شرکت های توزیع کننده اینترنت (ISP) به علت موانع اجرایی قادر به ارسال دیتا از طریق سیم های نخی نیستند و شرکت A&A این کار را به خاطر جالب بودن ازمایش انجام داده است.
  حتی کوچکترین تغییر در محیط مانند تغییر دما می تواند اتصال اینترنت از طریق سیمِ خیس نخی را قطع کند.
  رییس شرکت A&A، آقای آدریان کِنارد در وبلاگ خود ذکر کرد که برای اینکه اتصال با سیم نخی قطع نشود نه تنها به ثبات محیط نیاز است بلکه هر سی دقیقه یک بار، سیم باید دوباره خیس شود!
  در آزمایش آن ها شرکت توزیع کننده اینترنت،از مخلوط آب و نمک برای رسانا استفاده کرد. پروفسور دانشگاه Surrey، اقای جیم خلیلی گفت: درست است که مس رسانای بهتری از آب نمک است ولی در انتقال دیتا، شدت جریان اهمیت زیادی ندارد پس استفاده از مس یا مخلوط آب و نمک تفاوت زیادی ایجاد نمی کند.

  طبق گفته های آقای کِنارد طرح استفاده از سیمِ خیس نخی برای انتقال دیتا در حال حاضر قابل تصور نیست و خرج زیادی را به همراه دارد، همچنین اگر هوا مانند هوای بریتانیا در اکثر مواقع مرطوب و بارانی نباشد، به یک نفر نیاز است تا هر سی دقیقه یک بار، سیم را خیس نگه دارد ولی اگر این طرح در مکان های مرطوب استفاده شود تبدیل به یک سیم انتقال دیتا بدون نیاز به سرویس می شود!.

  مقاله قبلی مایکروسافت قصد دارد هوش مصنوعی را به برنامه های خود بیاورد.
  مقاله بعدی ساخت تراشه های غیر قابل هک و کپی برداری توسط کُره ای ها

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت آلفا باکس محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس