سری تایتان شامل بهترین و گران ترین محصولات کمپانی Nvidia است. آخرین مدل از این سری Titan V GPU نام دارد که قوی ترین کارت گرافیک جهان تاکنون می باشد. این گرافیک برای افرادی مناسب است که با دستگاه های یاد گیرنده و هوش مصنوعی سر و کار دارند.

    کمپانی Nvidia ادعا دارد که این محصول شان قوی ترین کارت گرافیک در جهان است. این GPU با معماری پیشرفته Volta GPU ساخته می شود. مدیر عامل این کمپانی، Jensen Huang، اعلام کرد که :” با Titan V ما Volta را در دسترس دانشمندان و محققان قرار می دهیم. برای دیدن اکتشافات آن ها هیجان زده ایم.”

    این کارت گرافیک از بهترین تکنولوژی های Nvidia تشکیل شده است.تکنولوژی هایی از قبیل معماری ۱۲  نانومتری Volta که از حافظه ۱۲GB HBM2 بهره می برد. ۲۱٫۱ میلیارد ترانزیستور که قابلیت عملکرد ۱۱۰ ترافلاپ را دارند در آن تعبیه شده است. این مقدار ۹ برابر آخرین مدل این کمپانی است.

    برای خریداران این ابر کارت گرافیک قیمت به شدت بالای ۲۹۹۹$ در نظر گرفته شده است. این دستگاه بیشتر برای سازندگان و دانشمندانی  مناسب است که برای کارهای پژوهشی و طراحی خود به ظرفیت گرافیکی بالا و قدرت زیاد نیاز دارند.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت آلفا باکس محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس