چندی پیش، شرکت تولیدی Dish اعلام کرد که بر روی ادغام دو سرویس Google Home و Google Assistant در سرویس‌های تلویزیونی خود کار می‌کند و گزینه‌هایی به منظور کنترل کردن تلویزیون از راه دور و با صدا را فراهم آورده است.

    در این گزارش مطبوعاتی آمده است که این ادغام در قالب چندین زبان از جمله زبان‌های انگلیسی و اسپانیایی کار خواهد کرد و مشتریان شرکت Dish می‌توانند انتظار داشته باشند که تا نیمه نخست سال جاری میلادی به آن دسترسی یابند. این کنترلر با تمامی نسل‌های دستگا‌ه‌های Hopper DVR شرکت مورد بحث و همچنین مدل‌های Joey و گیرنده‌های HD و تک تیونر Wally کار خواهد کرد و از آن‌ها پشتیبانی به عمل می‌آورد.

    در حقیقت، شرکت Dish با این کار، کنترلر صوتی و از راه دور خود را به مشتریان پیشنهاد می‌دهد. دستیار صوتی گوگل که با عنوان Google Assistan شناخته می‌شود، در این چند وقت اخیر حسابی سر و صدا به پا کرده و مورد توجه قرار گرفته است. این در حالی است که سال گذشته دستیار صوتی الکسا (Alexa) آمازون مورد توجه عموم قرار داشت. گوگل رقابت سختی را با آمازون برای تصاحب بازار دستیارهای صوتی آغاز کرده است و باید دید که در نهایت کدام شرکت در این راه پیروز میدان خواهد شد.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت آلفا باکس محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس