در ۱۶ ماه گذشته و به طور مشخص از ماه اکتبر سال ۲۰۱۶ میلادی که خانواده گوشی‌های پیکسل گوگل کار خود را آغاز کرده‌اند، با واکنش مثبت و تحسین‌های زیادی روبرو شده‌اند اما فروش این گوشی‌های هوشمند خیلی زیاد نیست.

    به تازگی فرانسیسکو جرونیمو (Francisco Jeronimo) از سازمان IDC اطلاعات مربوط به فروش گوشی‌های پیکسل را به‌روز کرده و اظهار داشته که گوگل حدود ۳٫۹ میلیون دستگاه پیکسل و پیکسل ۲ را در سال ۲۰۱۷ میلادی به بازار عرضه کرده است. بی‌شک، این رقم در مقایسه با ۱٫۵ میلیارد دستگاهی که به صورت جهانی در بازار عرضه شده‌اند، بسیار ناچیز است و در مقایسه با فروش گوشی‌های آیفون اپل، می‌توان گوگل را شرکت بازنده دانست.

    اگرچه هنوز این رقم خیلی کم محسوب می‌شود، اما حداقل گوشی‌های پیکسل را در مسیری درست نمایان می‌سازد. بر اساس گفته‌های جرونیمو، فروش گوشی‌های پیکسل در سال ۲۰۱۷ میلادی بیش از دو برابر شده است و اطلاعات منتشر شده اخیر Kantar Worldpanel نیز این موضوع را تائید می‌کند چراکه این اطلاعات نشان می‌دهد که سهم گوگل در بازار ایالات متحده آمریکا از ۱٫۸ درصد به ۲٫۸ درصد رسیده است.

    بی‌شک، روند عرضه به‌روزرسانی‌های سیستم عامل اندروید در این قضیه دخیل خواهد بود و می‌توان رشد گوگل را در بازار سخت‌افزار مناسب متصور شد هرچند که غول جستجوی اینترنتی هیچگاه اعلام نکرده است که تصمیم دارد به صورت گسترده در این بازار فعالیت کند.

    گوگل که اخیراً واحد طراحی شرکت اچ‌تی‌سی (HTC) را به ارزش ۱٫۱ میلیارد دلار خریده، امیدوار است تا بتواند تکنولوژی دوربین تصویربرداری گوشی‌های پیکسل را بهبود بخشد و بازار گسترده‌تری را برای این دستگاه‌هاای جذاب در سال ۲۰۱۸ و آینده شکل دهد.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت آلفا باکس محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس