کروم بوک‌ها  برای مایکروسافت و محصولات ارائه شده‌ی اپل در کلاس‌های آموزشی‌ رقابت سختی را ایجاد کرده‌اند. به نظر می رسد گوگل در حال حاضر بخش توسعه دهنده را هدف قرار داده که برخی از آنها از راه‌های مختلف برای اجرای برنامه‌های لینوکس بر روی کروم بوک‌ها استفاده کرده‌اند.

    سیستم عامل کروم در حال حاضر توانسته است عنوان خود را از یک نسخه شکوهمند مرورگر وب Chrome جدا کند و آماده است تا صحنه را در اختیار بگیرد. در حال حاضر گوگل رسما پشتیبانی از برنامه‌های لینوکس را به سیستم عامل کروم آورده است. از حالا به بعد، این شرکت سیستم عامل کروم را با یک ماشین مجازی دبیان استریچ ارائه می‌کند.

    اکنون، فقط با یک گزینه در منوی تنظیمات، شما قادر خواهید بود برنامه‌های لینوکس را نصب و اجرا کنید. فرایند نصب معمولی است، به عنوان مثال، با استفاده از apt-get یا سایر دستورات مشابه، نصب انجام خواهد شد.

    این بدان معنی است که شما قادر به اجرای برنامه‌های دسکتاپ در سیستم عامل کروم هستید و کار توسعه خود را با سهولت انجام خواهید داد.

    انتظار می رود که پنجره برنامه‌های لینوکس بر اساس نسخه سفارشی تم Adapta GTK باشد، که، مسلما دارای تعداد زیادی از عناصر طراحی آن است.

    از آنجایی که که کار در مورد برنامه‌های لینوکس در سیستم عامل کروم هنوز در فاز اولیه است، این قابلیت در حال حاضر تنها در اختیار پیکسل بوک گوگل  قرار خواهد گرفت. با گذشت زمان، این ویژگی به دستگاه های بیشتری افزوده خواهد شد.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت آلفا باکس محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس