در ماه آوریل، مدیرعامل فیسبوک، مارک زاکربرگ د ر برابر دو کمیته کنگره برای پاسخگویی در مورد مسائل مختلف از جمله رسوایی کمبریج آنالتیکا، شیوه‎های تبلیغ، حریم خصوصی و غیره حضور یافت. به نظر می‎رسید که از مدیرعامل در طول پاسخگویی سوالات زیادی پرسیده شد اما بسیاری از قانون گذاران با پاسخ‎های نامطمئن باقی مانده بودند.

  در حال حاضر، پس از تقریبا دو ماه، این شرکت یک سند پرسش و پاسخ ۲۵۰ صفحه ای  با پاسخ‎های دقیق اما با تمرکز بر روی سؤالات  ارائه شده توسط سناتورها را منتشر کرده است. در عین حال، فیسبوک در گزارشی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات کاربر با ۶۰ دستگاه سازنده و تنظیم پست‎های بیش از ۱۴ میلیون کاربر به صورت عمومی‎و به طور تصادف در صدر خبرها بوده است.

  یکی از بزرگترین سوالاتی که بسیاری می‎خواهند جواب آن را بدانند این است که فیسبوک چه اطلاعات را از دستگاه‎های افراد جمع آوری نموده است. فیسبوک اعلام کرده که چیزهایی مانند اطلاعات مربوط به نرم افزار و سخت افزار دستگاه، شناسه‎های منحصر به فرد، موقعیت GPS، اطلاعات مربوط به سیگنال‎های بلوتوث و نقاط دسترسی شبکه‎های وای‎فا، آدرس IP و غیره را جمع آوری می‎کند. همچنین عملیات دستگاه را مانند اینکه یک پنجره در پیش زمینه است یا در پس زمینه و حرکات موس برای تشخیص انسان از روبات را ردگیری می‎کند.

  هنگامی‎که در مورد هر آدرس آی‎پی که هنگام ورود به فیسبوک جمع آوری می‎شود سوال پرسیده شد، فیسبوک گفت که کاربران می‎توانند لیستی از آدرس‎های IP ردگیری را با استفاده از Download Your Data tool دانلود کنند. با این حال، داده‎های تاریخی ممکن است در دسترس نباشد زیرا به عنوان “برنامه نگهداری” حذف شده اند.

  فیسبوک متهم به حفظ پروفایل‎های سایه وار کاربران غیر فیسبوک و ردیابی آنها شده است. این شرکت برموضع پیشین خود پافشاری کرد که پروفایل‎ها را ایجاد نمی‎کند و یا بازدیدکنندگان وبسایت را برای افراد بدون حساب فیسبوک دنبال نمی‎کند.

  این شرکت گفت که می‎تواند از این فرصت برای نشان دادن یک تبلیغات عمومی‎که به ویژگی‎های فردی یا آگهی مرتبط نیست و یا تشویق یک کاربر برای ثبت نام در فیسبوک استفاده نماید.

  فیسبوک همچنین به سوالاتی پاسخ داد که زاکربرگ را مجبور به ارائه ی چند اسم کرد: چه کسانی رقیب فیسبوک هستند؟ با توجه به طیف وسیعی از پیشنهادات محصول، این شرکت از بیش از دوازده رقیب نام برد. این رقبا شامل Google، Twitter، YouTube، آمازون، Snapchat، Pinterest، DailyMotion و غیره است.

  فیسبوک اعلام کرد که تنها نماینده‎ی ۶ درصد از ۶۵۰ میلیارد اکوسیستم تبلیغاتی جهانی است. این شرکت حتی بیلبورد‎ها و رسانه‎های چاپی را به عنوان یک جایگزین تبلیغاتی در نظر گرفته است.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت آلفا باکس محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس